• (+420) 728 948 479
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
3+1 tipy jak navazovat obchodní kontakty

3+1 tipy jak navazovat obchodní kontakty

Navazování nových kontaktů je příležitostí zejména pro obchodníky. Ale nejen pro ně. Díky novým kontaktům si můžete rozšířit obzory, své pole působnosti, pozměnit své myšlení, získat nový pohled na danou věc nebo získat nové obchodní partnery. O výhodách networkingu asi nemusíme dlouho hovořit, jak ale k seznamování přistupovat a jak prolomit ledy?

3+1 tipy jak navazovat obchodní kontakty

 

1.      Neopomíjejte kontakty, které jste už získali

Spojení, která jste si již vytvořili, byste rozhodně neměli zanedbávat. Lovení nových kontaktů není vše, základem je budování silné loajální sítě. Proto byste měli udržovat kontakt se spojeními, které jste již navázali, být jim nápomocni a udržovat dobré vztahy, než přejdete k lovení těch nových.

2.      Nenechte se ovládat strachem a studem

Častým problémem pro navazování kvalitních obchodních vztahů je vůbec stud či obava s odmítnutí. To je v obchodním světě poměrně běžné, není třeba si z toho dělat hlavu. Ve většině případů nejde o nic osobního, pouze si dané osoby nemají dále co předat. Proto nevstupujte do vod networkingu se strachem, že vás lidé odmítnou. Naopak si vytvořte předem seznam lidí, případně vlastností, které vás lákají na lidech, které byste rádi poznali a směle do seznamování! 

3.      Dejte šanci náhodě

Při navazování nových kontaktů máme sklony se řídit instinktem a hledat lidi, kteří jsou nám něčím blízcí, máme podobné názory a celkově si s nimi budeme sedět. To je sice fajn, ale pro budování obchodních vztahů není na škodu dát šanci náhodě a seznámit se i s lidmi, kteří zdánlivě nemusí být úplně vhodní. Naopak mohou přinést nový pohled na věc, rozšířit nám obzory v jiné problematice, než té, které se věnujeme, a může to být velmi obohacující pro obě strany. Když už nic, je to pro vás alespoň nová zkušenost.

4.      Neplýtvejte svým i jejich časem bezcílným povídáním

Pokud chcete s někým navázat nový kontakt, určitě na něj hned nevychrlíte sadu otázek týkajících se jeho firmy či kariéry. Daleko více byste měli dbát naopak na naslouchání. Vnímejte, co kdo dělá, co je jeho vášeň a na to poté reagujte. Lidé si vás pak daleko více budou všímat a budou chtít se s vámi seznámit. Dozvíte se tak i daleko více i zajímavějších informací.

Zvládáte navazování kontaktů na jedničku? Přidejte se k nám!

Jste rozený obchodník a chcete prodávat zákonný produkt? Práce v oboru BOZP a PO je jistota! Nemusíte mít ŽÁDNÉ zkušenosti v oboru, předáme vám veškeré know-how, řádně vás zaškolíme a vy tak můžete rovnou začít vydělávat! Neváhejte kontaktovat Country Managera společnosti Ing. Beatu Annu Filipí na tel. čísle +420 602 232 532.  


Česká asociace franchisingu

ČESKÁ ASOCIACE FRANCHISINGU (ČAF) je nezisková profesní organizace sdružující na národní úrovni poskytovatele franchisingu – franchisory a odborníky z oblasti práva a poradenství zaměřující se na problematiku franchisingu. ČAF vznikla v roce 1993 a jejími členy jsou jak velké a známé mezinárodní značky, tak i menší tuzemské franchisové systémy.

Kontakt

Česká asociace franchisingu, z.s.
Těšnov 5, 110 00 Praha 1

 (+420) 728 948 479
 caf@czech-franchise.cz

IČ: 49625811

Copyright © 2024 Česká asociace franchisingu