• (+420) 728 948 479
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Contours – fitness pro ženy ve 30 minutách. To je franchisa nejen pro ženy :)

Fitness kluby – franchisa Contours jsou sice pouze pro ženy, ale majitelem franchisy může být  i muž.  Náplní klubů Contours jsou kruhové tréninky, kdy se cvičí na osmi posilovacích strojích a osmi mezistanovištích a po pravidelných intervalech se místa střídají. V klubech lze také využít další cvičební pomůcky a možnosti, často i sál na vedené lekce. Vstup klientek do klubu je založený na členství v délce 3 až 24 měsíců.

Na klubech jsou k dispozici i doplňkové služby jako prodej sportovní výživy, nutričních plánů, sportovního oblečení a podobně.

Contours – fitness pro ženy ve 30 minutách

Podstata franchisového konceptu Contours

Contours má jak vlastní tak franchisovou síť poboček fitness klubů, které jsou určeny pouze pro ženy. Zaměřují se na klientelu žen, která vyhledává možnost navštěvovat cvičení bez přítomnosti mužů. Naše cílová skupina jsou především ženy středního věku, ale máme i silnou skupinu klientek starších. Nejsme zaměřeni na dětskou a dorosteneckou skupinu žen. Často nás vyhledávají klientky s nějakým zdravotním omezením, velkou nadváhou a podobně.

Vstupy do našich klubů jsou postaveny na dlouhodobých členstvích v trvání od 3 měsíců výše.

Každá žena si může cvičení u nás vyzkoušet na Týden zdarma a bez jakéhokoliv závazku. Trenérka, která je na klubu vždy přítomna a stará se o klientky, novým zájemkyním ukazuje cvičení, probírá s nimi jejich důvody, proč přišly, dělá diagnostiku a motivuje klientky ke koupi členství.

Na všechny tyto činnosti trenérky důkladně školíme tak, aby byly v těchto činnostech velmi úspěšné a dokázaly klubu zajistit zisk.

Trenérky se starají o členky, předcvičují, ukazují jim cviky vhodné individuálně pro každou z nich, radí s cvičením, stravou a životním stylem. Připravují pro klientky novinky, akce a podobně. Na klubu je vždy přítomna alespoň jedna trenérka.

Majitel by měl být na klubu často přítomen. Pokud je majitelem žena, je vhodné, když je sama trenérkou a je alespoň občas v přímém kontaktu s klientkami.

Majitel franchisy se stará o lokální marketing, chod klubu, zajištění účetních záležitostí, personálně vede tým trenérek a případných dalších zaměstnanců a komunikuje s centrálou. 

Od té má k dispozici nepřetržitou podporu jak před otevřením klubu, tak v průběhu celého podnikání s franchisou Contours. Má k dispozici grafické podklady, elektronické podklady, školení vedení klubu, školení pro trenérky, školení pro nutriční poradce, telefonistky, možnost marketingu pro klub, celorepublikovou propagaci značky Contours, garantovanou oblast, kde jeho pobočka působí apod.

Contours – fitness pro ženy ve 30 minutách.

Komu je franchisa Contours určena?

Mužům i ženám, u nichž není podmínkou mít předchozí zkušenosti s podnikáním. Je třeba mít zájem o podstatu produktu, tedy o pomoc lidem, ženám v jejich cestě za lepším zdravím, postavou, kondicí a sebevědomím.  Často jsou naši franchisanti lidé, kteří už nechtějí pracovat v úmorných podmínkách kanceláří velké firmy, chtějí se osamostatnit. Dále jsou to často ženy na/po mateřské dovolené nebo dámy, které jsou v domácnosti a chtějí se seberealizovat. Je samozřejmě potřeba mít i potřebný kapitál, případně bonitu pro získání úvěru na podnikání. Je dobré mít zájem o sport a zdravý životní styl.

Zájemce o franchisu by měl být ochotný dbát našich rad ohledně vyzkoušených a úspěšných postupů, abychom mu mohli zaručit úspěch.

Lokality vhodné pro situování franchisového fitness klubu Contours

Franchisa Contours je považována za perspektivní ve městech nad 30 tisíc obyvatel. Vhodné prostory jsou v centru města, kdy bývá nevýhodou nemožnost parkování nebo pouze placenou formou. Klub v okrajovějších částech nebo na sídlištích má také své výhody, ke kterým mimo jiné patří právě ta lepší možnost parkování.

S výběrem vhodného místa novým franchisantům radíme a vybrané prostory jezdíme osobně prohlédnout a zhodnotit.

V menších městech zaručujeme exkluzivitu. Ve městech nad 100 tisíc obyvatel pak v okruhu 3-5 km od klubu neumístíme jinou franchisu.

Co franchisa Contours nabízí franchisantovi?

Kompletní podporu 24 hodin/7 dní, která zahrnuje:

 • Komplexní úvodní školeni o konceptu CONTOURS, péči o členky, marketingu a obsluze online programu
 • Přehledný E-book, kterým Vás provedeme krok za krokem k otevření klubu
 • Vlastní speciální on-line software, který Vám usnadní vedení a organizaci pobočky
 • Prověřený systému marketingu pro získávání členek, který je v oblasti fitness unikátní
 • Pravidelné školení a předávání nových poznatků pro Vás a trenérky
 • Osvědčené postupy a zkušenosti – již od roku 2008
 • Marketingové knihovny - hotové veškeré dokumenty, plakáty, dotazníky, reklamní letáky, aj.
 • Poradenství při výběru vhodné lokality

Otevřením nové pobočky naše péče nekončí 😊 

Jaké jsou požadavky na franchisanta?

 • Ochota spolupracovat a dodržovat podmínky franchisové smlouvy
 • Dobře reprezentovat značku Contours
 • Být schopný vést malý tým lidí

Jaké jsou požadavky na franchisanta?

 • Ochota spolupracovat a dodržovat podmínky franchisové smlouvy
 • Dobře reprezentovat značku Contours
 • Být schopný vést malý tým lidí

Česká asociace franchisingu

ČESKÁ ASOCIACE FRANCHISINGU (ČAF) je nezisková profesní organizace sdružující na národní úrovni poskytovatele franchisingu – franchisory a odborníky z oblasti práva a poradenství zaměřující se na problematiku franchisingu. ČAF vznikla v roce 1993 a jejími členy jsou jak velké a známé mezinárodní značky, tak i menší tuzemské franchisové systémy.

Kontakt

Česká asociace franchisingu, z.s.
Těšnov 5, 110 00 Praha 1

 (+420) 728 948 479
 caf@czech-franchise.cz

IČ: 49625811

Copyright © 2024 Česká asociace franchisingu