• (+420) 728 948 479
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Americké značky chtějí v Česku uspět prostřednictvím franšíz

Americké značky chtějí v Česku uspět prostřednictvím franšíz

Napsali o nás v E15. Česká asociace franchisingu uspořádala ve spolupráci s obchodním oddělením Velvyslanectví USA v reprezentativních prostorách rezidence amerického velvyslance v Praze Bubenči prezentaci amerických franšízových systémů. Omezená kapacita akce byla plně obsazena českými zájemci o podnikání formou franšízingu.

Jak uvedla Christina Sharkey, obchodní rada velvyslanectví USA, řada amerických franšízových konceptů je již na českém trhu úspěšná, a právě proto se zde chtějí etablovat i další americké značky. „Bezpochyby ale existují také možnosti exportovat českou franšízu do USA,“ připomněla Sharkey.

K oborům, které Amerika s velkým úspěchem tak říkající vyváží do celého světa, Českou republiku nevyjímaje, tradičně patří rychlé stravování. Potvrzením těchto slov budiž všem dobře známý McDonlad´s, který v Česku provozuje už stovku restaurací vlastněných zhruba dvaceti franšízanty. Jak na setkání v Bubenči uvedla Monika Košulicová, Business Consultant McDonald’s ČR, spol. s.r.o., hodlá McDonald´s v České republice i nadále expandovat.

Dalšími fastfoody, případně restauracemi, které by se svými franšízami rády figurovaly na českém trhu, jsou Dickey´s Barbecue Pit, tradiční americká barbecue fast casual restaurace založená v Dallasu již v roce 1941, mezinárodně úspěšný řetězec restaurací Chili's nebo restaurace The Boiling Crab servírující typické pokrmy z mořských plodů. Svůj prozatím nevelký počet provozoven by v Česku chtěl rozšířit i prodejce baget Subway a jak uvedl člen správní rady České asociace franchisingu Šimon Mastný, můžeme očekávat, že se ve střední a východní Evropě bude chtít prosadit i letošní americká franšíza roku, kterou je Taco Bell. „V roce 2017 otevřeli pobočku v Rumunsku, ovšem poutače na ni byly k vidění i v Praze,“ podotkl s úsměvem Mastný, který celou akci také moderoval.

Kromě značek orientovaných na stravovací byznys se na pražském setkání franšízingových konceptů prezentovaly i další firmy usilující o vstup na český trh. Mezi nimi Signal 88 Security - respektovaná firma poskytující bezpečnostní služby v Severní Americe, Evropě a Austrálii, známá svým inovativním přístupem k tradičním způsobům ochrany osob a majetku, či Rollins Inc./Orkin, největší poskytovatel služeb v oblasti hubení domácích škůdců na světě. Své další potenciální franšízanty oslovovaly také americké koncepty, které již v ČR působí, jako například Re-Max Reality nebo The Alternative Board ® (TAB Board), největší světový poskytovatel franšízového systému v oblasti externích poradních boardů a koučinku pro podnikatele.  


Česká asociace franchisingu

ČESKÁ ASOCIACE FRANCHISINGU (ČAF) je nezisková profesní organizace sdružující na národní úrovni poskytovatele franchisingu – franchisory a odborníky z oblasti práva a poradenství zaměřující se na problematiku franchisingu. ČAF vznikla v roce 1993 a jejími členy jsou jak velké a známé mezinárodní značky, tak i menší tuzemské franchisové systémy.

Kontakt

Česká asociace franchisingu, z.s.
Těšnov 5, 110 00 Praha 1

 (+420) 728 948 479
 caf@czech-franchise.cz

IČ: 49625811

Copyright © 2024 Česká asociace franchisingu